Lõuna Aafrika Vabariigi külastus aastal 2015

Veinireisil LÕUNA-AAFRIKA VABARIIGIS käisime 2015.a. novembris.

Kaplinnast sõitsime mööda käänulist rannaäärset teed, ühel pool ookean, teisel mäed, HERMANUSESSE. Hermanuse piirkonnas külastasime FINLAYSONI, NEWTON JOHNSONI ja LA VIERGE veinimõisaid. Hermanus on rannikulinn, kus hea õnne korral võib mõnd vaala näha ka rannast. Meil õnnestus vaalasid näha lausa oma hotellitoa rõdult.

Kaks päeva veetsime AQUILA SAFARIPARGIS.

Järgmiseks veinimõisaks oli DU TOITSKLOOF, edasi tõeliselt modernne CAVALLI veinimõis, kus peale degusteerimist ja uhket lõunasööki jalutasime mõisa kunstigaleriis ja hobusefarmis.

STELLENBOSCH, PAARL, FRANSCHHOEK. Jalutasime ja nautisime väikelinnu, käisime FAMILI MARKETIL.

Nimekiri nendest üheksast veinimõisast, mida nendes piirkondades külastasime:

VERGELEGEN, KLEINE ZALZE LODGE (kus ka elasime), LAIBACH, DELAIRE GRAFF,  CLOUDS, NEDERBURG, BOEKENHOUTSKLOOF, KANONKOP ja SIMONSIG.

Viimased päevad elasime küll KAPLINNAS Waterfront`il, kuid tegime ka väljasõite. HOUT BAY, KALK BAY, HEA LOOTUSE NEEM, LAUDMÄGI, pingviinid, merilõvid.

COMMUNITY MARKET – imeilus koht järve kaldal, kuhu rahvas koguneb piknikulaudade taha päikeseloojangut nautima. Meile pani laua ja valis veinid VINEYARDS`i veinimõisa omanik. Nautisime suures koguses austreid. Meie reisi viimane degusteerimine oli CAP POINT`i veinikeldris. Sõime õhtust Aafrika muusika ja toidurestoranis MAMA AFRICA, restoranis, kus lauad asusid rannaliival, sadamarestoranis kohalikku muusikat nautides.

Reisi korraldamisel oli suur panus Vaho Klaamannil (LAV-i Aukonsul Eestis), tänu kellele said teoks suurepärased vastuvõtud veinimõisates ja Ivo Koostal, kes organiseeris majutuse ja transpordi.

Fotod:  Ever Lipp, Grete Paia, Silva Nook

Uudised

Arhiiv

Vali keel

Kalender

Copyright © 2024 https://veiniklubiarensburg.ee