Veiniklubi asutamisest

Veiniklubi Arensburg asutamisest 2007. aastal

Janne Nurmik ajalehest  Meie Maa kirjutas 12.11.2007 veiniklubi asutamisest nii:

Reede õhtul 12. novembril aastal 2007 alustas esmakordselt Saaremaal tööd veiniklubi Arensburg juhatus ning Arensburg Boutique Hotel & Spasse kogunes klubi esimesele üritusele paarkümmend veini armastavat inimest

Veiniklubi Arensburg juhatus Terje Nepper (vasakul), Robert Pajussaare ja Märt Käesel. Foto: erakogu.

Koosviibimisel kinnitati kolmeliikmeline juhatus, millesse kuulub OÜ Ensert tegevjuht Märt Käesel, Siva Invest OÜ tegevjuht Terje Nepper ja

Kalla Mööbel OÜ tegevdirektor Robert Pajussaar. Klubi esimese aasta persidendiks hääletati Märt Käesel.

Veiniklubi loomise mõte tekkis kolmel aktiivsel veininautijal, M. Käeselil, T. Nepperil ja R. Pajussaarel, 22. mail 2007. a Arensburg Boutique Hotel & Spas Pernod Ricard Estonia veiniüritusel. “Tegelikult on veiniklubi loomise ideed juba kaks aastat erinevate inimeste peas laagerdunud, siis sai mõte lihtsalt ametliku käigu,“ lausus üks klubi loojatest Märt Käesel.

Kevadest ise sommeljeeks õppiva Terje Nepperi sõnul oli klubi loomine lausa hädavajalik, sest hetkel ei ole Saaremaal võimalik veinimaailmas end harida, koolitusi selleks keegi regulaarselt ei paku, samuti puudub koht, kus meeldivas seltskonnas ja õhkkonnas veini nautida.

“Täna puudub Saaremaal veinikultuuri vastu huvi tundval inimesel enese koolitamise võimalus, inimesed on näljas uute teadmiste järele ning meie tahame seda tühimikku täita. Koolitused ei saa olema ainult klubiliikmetele, pakume neid ka toitlustusettevõtete teenindajatele, toidukaupluste klienditeenindajatele. Kõike seda ikka selleks, et tõsta inimeste teadmiste taset. Veiniklubi Arensburg eesmärgiks olemegi seadnud veinisõpruskonna loomise, veinikultuurist huvituvate inimeste teadmiste tõstmise veinist ja kõigest sellega kaasnevast ning veinikultuuri tõstmise ja arendamise Saaremaal,” rääkis Nepper.

Üle 60 liikmekandidaadi

Esimesel klubikoosolekul oli külas Edgar Kruger Veinipood OÜst, kes jagas teadmisi Prantsuse kvaliteetveinidest. Degusteeriti ja hinnati kolme sorti valget ja kuut sorti punast kvaliteetveini.

“Klubis on hetkel vaid üksikud inimesed, kes veinimaailmaga alles tutvust teevad, enamus koosviibijaist on veinikultuurist sügavamalt huvitunud ning antud maailmaga koos arenenud selle jõudmisega Eestisse 1993. aastast,” sõnas Käesel.

Ühine kirg veini vastu toob klubisse kokku väga erineval elualal töötavaid inimesi: õpetaja, arsti, koolitaja, koka, raamatupidaja, ettevõtja, ajakirjaniku jne.
Veiniklubi Arensburg liikmekandidaate on hetkel 60 ringis. “Kui palju neist tegelikult klubi liikmeteks jääb, selgub 1. detsembri õhtuks, mil klubiliikme aastamaks peab tasutud olema,” ütles Käesel. “Aastamaks annab võimaluse kutsuda Saaremaale parimaid lektoreid, veinigurmaanidel väga kalleid ja häid veine proovida ning inimesi klubis kooskäimiseks distsiplineerida. Me ei oota klubisse lihtsalt seiklejaid,” vestis Käesel.

Loomisel mittetulundusühing

Klubi hakkab kogunema kord kuus või kahe kuu järel, suviti tehakse kooskäimistes paus.

Kokkusaamise kohaks jääb Arensburg Boutique Hotel & Spa. “Koht valiti just seetõttu, et idee tekkis juba selle koha ümber, siin majas on ka ajaloolist hõngu ning konkreetne seos nime ja koha vahel, samuti olemas sobilikud romantilised ruumid, mis aitavad veini nautimiseks luua vajalikku meeleolu,” selgitas Nepper.

Peale Arensburgi pakuti klubi nimeks veel Saaremaa, Kuressaare ja Kingissepa.

Klubi koosolekud hakkavad alati keskenduma mingile konkreetsele teemale, olgu selleks veinimaa, veinipiirkond, veinimari või sündmus.
Teemade ettekandjateks ja abiks veinide mõistmisel on Eesti tuntumaid veinitundjaid. Klubi järgmisel üritusel esineb lektor Andree Peremees. Kavas on hakata kohtuma ka teiste veiniklubidega üle Eesti.

Loomisel on MTÜ Veiniklubi Arensburg. “Kui MTÜ kinnitatud saame, saab meil olema ka oma pangaarve,” sõnas Käesel.

Uudised

Arhiiv

Vali keel

Kalender

Copyright © 2024 https://veiniklubiarensburg.ee