Portugali ringreis aastal 2016

2016.a. septembri lõpus toimus veinireis Portugali. Veinigiidiks ja reisijuhiks oli sommeljee ja veinikoolitaja Kadri Kroon.

Esimesel päeval turistilaks – Belemi palee, Pasteis de Belemi kohvik, Jeronimose klooster, Belemi torn, tiir Lissaboni vanalinnas ajaloolise trammiga nr. 28, Praca do Matim Moniz väljak, Alfama vanalinn. Pikk päev lõppes õhtusöögi ja fadoga Sr.Fado de Alfama pererestoranis.

Esimeseks veinimõisaks oli Quinta do Sanguinhal, kus lisaks degustatsioonile kuulsime korgipuust ja korgi valmistamisest. Enne järgmist mõisakülastust tutvusime Obidose ja Sintra linnadega ning Palacio de Pena lossiga. Quinta do Gradili veinimõisas veetsime 6 tundi – selle aja sisse mahtus viinamarjade korje, jalgadega viinamarjade pressimine, gurmeelõuna ja veinidegustatsioon.

Päev Aveiros. Casa de Santari  veinimõisa külastus.

Magnum Carlos Lucas Vinhos veinimaja – meid võõrustas kuulus veinimeister Carlos Lucas, kelle külalistena käisime ka õhtusöögil tema restoranis Dux Palace ja öisel  jalutuskäigul Viseu kesklinnas.

Vinho verde degustatsioonid Quinta de Lourosa ja Quinta da Raza veinimõisates.

Quinta da Vallado, Niepoorti ja Quinta Vale D. Maria veinimajade külastused. Sõitsime jõel ajaloolise portveinivaatide vedamise paadiga,kus pidasime piknikku ja degusteerisime juustusid. Päev Pinhao linnas ja sinivalged azulejod. Veinimajade külastustele panid punkti kaks portveinimaja – Calem ja Taylors.

Viimane päev Portos – UNESCO maailmapärandisse kantud linnas.

Reisil oldud aja sisse mahtus veel väga palju, näiteks gurmeeõhtusöök DOC restoranis, ööbimised Parador Casa da Insua uhkes, ajaloolises mõisahotellis.

Fotod: Jüri Järv, Irene Kiil

« kohta 2 »

Uudised

Arhiiv

Vali keel

Kalender

Copyright © 2024 https://veiniklubiarensburg.ee